Forum'a geç

Anonim Bilgi

İsimsiz bilgi deponuz.

Üye olmanıza gerek yok! Anonim olarak mesaj atabilirsiniz.


Sayfalar 1

Yorum Ekle

RSS

Mesajlar: 1

 • kanarya_61
 • 1

  Dikkat eksikliği ve hiperaktivite çocuk yaşta görülen tıbbi bir hastalık türüdür. Yedi yaş öncesinde belirtileri görülmeye başlanan bu davranış bozukluğu, yetişkinlik döneminde de etkilerini göstermeye devam etmektedir. Hastalık tanısında hastalığın nedenleri tam olarak ortaya konulmasa da, çocuk yaşta beyin aktivitelerinin yanlış eğitilmesi ve ebeveynlerin uyguladığı hatalı davranışsal alışkanlıkların dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi davranışsal bozukluklarına neden olduğu bilinmektedir. Dikkat eksikliği bireyin, sevdiği işlere fazla odaklanırken; sevmediği işlere odaklanamaması anlamına gelmektedir. Çocuklar, ebeveynleri tarafından sürekli ikaz edilerek işlerini tamamlayabilirler. Dikkat eksikliğine sahip olan çocuk veya yetişkin bireyler genellikle zamanı doğru kullanmama sorunu yaşarlar. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı konulan kişilerin mutlaka zaman kaybetmeden uzman kişiler tarafından hastalığının takip ve tedavisinin yapılması gerekmektedir.

      PLM Brain Dikkat Geliştirme Merkezi, uzman kadrosu ve profesyonel ekibi ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite, hafıza geliştirme ve gelişmiş öğrenme sağlama, okul ve sınav başarısını arttırma, öfke kontrolü, öğrenme güçlüğü, sınav kaygısı ve stres yönetimi gibi konularda bireysel destek ve danışmanlık hizmeti veren bir merkezdir. Bilimin temellerini esas alarak uyguladığı test ve yöntemlerle danışanlarına güler yüzlü bir hizmet vermekte; psikolojik danışma merkezi olarak yenilikçi bir sistem uygulamaktadır. Detaylı bilgiler www.plmbrain.com sitesinde yer almaktadır.

  Mesajlar: 1

  Sayfalar 1

  Yorum Ekle

  Bu kategorideki benzer konular

  Yorum Yap (Üyeliksiz!)

  Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

  Boş mesajı önizleyemez veya gönderemezsiniz.

  Mesajınızı yazın


  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olan anonimler.com adresimizde T.C.K 20. madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Anonimler.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletisim@anonimler.com üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.