Forum'a geç

Anonim Bilgi

İsimsiz bilgi deponuz.

Üye olmanıza gerek yok! Anonim olarak mesaj atabilirsiniz.


Sayfalar 1

Yorum Ekle

RSS

Mesajlar: 1

Günümüzde insanların en büyük problemi bir olay olduktan sonra tedbir almaktır. Yangın çıktıktan sonra yangın tüpü almak, hırsızlık olduktan sonra alarm sistemi ve kamera taktırmak gibi. Bu tip insanlar haber bültenlerinde her akşam görülmektedir. Halbuki bu işin doğrusu eşeği sağlam kazığa bağlayıp tevekkül etmek değil midir? Öncelikle alabileceğiniz her türlü önlemi alıp herhangi bir şekilde zarar etmemeyi sağlamak daha mantıklı olacaktır.

Örneğin çağımızın en büyük iş yeri ve ev sorunlarından biri olan hırsızlık sorununu ele alalım. Maalesef ki haksız kazanç elde etmek isteyen, kolay yoldan paraya kavuşmak isteyen kişiler her dönemde bulunmaktadır. Bu kişilerin ortak yönleri de bunu yaparken başlarına bir şey gelmeyeceğinden emin olmak istemeleridir. Bu sebeple hırsızlar için caydırıcı önlemler alarak kendinizi ve mallarınızı koruyabilirsiniz. Örneğin ev ve iş yerinize hatta arabanıza taktıracağınız bir alarm sistemi ve bununla beraber bir kamera sistemi sayesinde kendinizi güvende hissedebilir, rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Bu tip sistemlerin çalışma mantığı basittir. Harekete, ısıya ya da sese duyarlı şekilde tasarlanan alarm sistemi sayesinde kullanılacak yere göre bir sistem takarak kendinizi güvene alabilirsiniz. Ancak alarm sistemleri için güvenlik sadece ses çıkarmaları değildir. Alarm sistemleri bulunan yerde kırmızı bir ışık ile “burada alarm var” mesajı verilmektedir. Bu mesaj hırsızlar için caydırıcı olup orayı rahat bırakmalarını sağlayacaktır.

Mesajlar: 1

Sayfalar 1

Yorum Ekle

Bu kategorideki benzer konular

Yorum Yap (Üyeliksiz!)

Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

Boş mesajı önizleyemez veya gönderemezsiniz.

Mesajınızı yazın


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olan anonimler.com adresimizde T.C.K 20. madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Anonimler.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletisim@anonimler.com üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.