Forum'a geç

Anonim Bilgi

İsimsiz bilgi deponuz.

Üye olmanıza gerek yok! Anonim olarak mesaj atabilirsiniz.


Sayfalar 1

Yorum Ekle

RSS

Mesajlar: 1

 • kanarya_32
 • 1

  Mesleki Yeterlilik Belgesi Neden Gereklidir?

  İş dünyasında birçok farklı meslek dalında hizmet veren personeller ve firmalar tarafından güvenlik sağlanması ve doğru bir şekilde işlem gerçekleştirilmesi için mesleki anlamda uzmanlık sağlamış kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Herhangi bir meslek kolunda hizmet veren personelin mesleğinde uzmanlığa ve yetkinliğe sahip olduğunun belgelenmesi için mesleki yeterlilik belgesi uygulaması bulunmaktadır. Firmamız mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır sorusuna; Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki verilen kuruluşlardan başvuru yapılmalıdır cevabı verilmektedir. Firmamız bu yetkilendirmeye sahip olarak sınav başvuruları alınması, sınavların gerçekleştirilmesi ve belgelendirmenin yapılması gibi görevler üstlenir.

  Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvuru İşlemleri

  Mesleki yeterlik belgesine sahip olarak iş dünyasında daha rahat bir konumda hizmet verebilmek isteyen personeller firmamız üzerinden başvuru işlemleri sağlayarak belge temini gerçekleştirebilir. Başvuru işlemleri kapsamında firmamız mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını net bir şekilde oluşturmaktadır. Öncelikle yetkilendirilmiş bir kuruluş olarak firmamız; adaylardan sitemiz üzerinde bulunan formu doldurulmaları ve özellikle meslek dallarını belirtmeleri ve bu form ile birlikte başvuru yapmaları talep edilmektedir. Adaylar başvuru sonrasında gerekli ücretleri ödeyerek sınava girmeye hak kazanırlar. Sınav günü için yer ve saat bilgisi taraflarına bildirilen adaylar başvuru işlemlerini tamamlamış olur.

  Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Aşamaları

  Adaylar tüm belgeler ile birlikte başvurularını gerçekleştirdikten sonra sınavlara girmeye hak kazanırlar. Sınavlar ile birlikte mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır sorusunun cevabında da sınavlarda başarılı olunması gerekecektir. Öncelikli olarak mesleki yeterliliğe bağlı şekilde; yazılı test sınavı uygulanan adaylar sonraki aşamada yazılı klasik sınav ile devam ederler. Bir sonraki aşamada mesleklerine göre uygulama sınavına giren adaylar bu aşamayı da başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra mülakat aşamasına geçerler. Adayların Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sağlanacak yeterlilik belgesini almaya hak kazanması için gerçekleştirilen tüm sınavlarda başarılı olması gerekmektedir. Sınavlarda başarı sağlayamayan adaylar tekrar sınava girme hakkına sahiptir.

  Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

  Başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve sınavlara girilmesi sonrasında başarılı olan adaylar mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını büyük bir ölçüde tamamlamış olurlar. Firmamız tarafından başvuru gerçekleştiren adaylara 31 Aralık 2017 tarihine kadar sınav ve belgelerin tüm ücretlerinin ve 31 Aralık 2019 tarihine kadarsa belge masrafı ile sınav ücretinin yarısını devlet tarafından karşılanacağı bildirilmektedir. Sınavlarda başarılı olan kişiler bir defaya mahsus devlet katkısı alabilirler. Başarılı olan adaylar belgelerini ve kimliklerini kurumumuz üzerinden temin edebilir.

  Certurk iletişim kanallarını kullanarak Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Myk Belgeleri hakkında uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz

  Telefon:  (0216) 494 16 98

  Telefon:  (0216) 392 82 68

  Telefon:  (0216) 392 82 69

  Email    : info@certurk.com

  Web     :  www.certurk.com

  Mesajlar: 1

  Sayfalar 1

  Yorum Ekle

  Bu kategorideki benzer konular

  Yorum Yap (Üyeliksiz!)

  Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

  Boş mesajı önizleyemez veya gönderemezsiniz.

  Mesajınızı yazın


  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olan anonimler.com adresimizde T.C.K 20. madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Anonimler.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletisim@anonimler.com üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.