Forum'a geç

Anonim Bilgi

İsimsiz bilgi deponuz.

Üye olmanıza gerek yok! Anonim olarak mesaj atabilirsiniz.


Sayfalar 1

Yorum Ekle

RSS

Mesajlar: 1

 • kartal_71
 • 1


   

  Sağlıklı yetişkin bir bireyin günlük protein gereksinimi ortalama olarak 0.8 – 1.0 gr.kg/gün olarak belirlenmiştir. Bu hesaplamayı yaparken tükettiğiniz protein kaynaklarının ne derece kaliteli ve emilimi iyi protein içerdiğini göz önünde bulundurmalısınız. Aminoasit bileşimi ve sindirimi açısından anne sütüne eş değer örnek protein olan yumurta , yine %100 sindirilebilen protein içeren süt,et ,tavuk gibi protein kaynaklarından yoğun besleniyorsanız  kilogram başına almanız gereken protein miktarınız daha düşükken, sindirilebilirliği ve aminoasit kalitesi daha az, posa miktarı daha çok olan kurubaklagiller, tahıllar ve sebzelerden daha yoğun ve vejeteryan bir beslenme düzenine sahipseniz kilogram başına almanız gereken protein miktarınız daha yüksek olmalıdır.Gerektiğinde protein tozu takviyesi almalısınız.Bu da demek oluyorki aminoasit eksikliğini proteinle kapatmaya uğraşıyorsunuz.Fakat sağlıklı bir vücudun aminoasit gereksinimleri de vardır.

  Proteinlerin yapı taşı olan amino asitler genellikle vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler için oldukça önem içermektedir. Kasların gelişimi açısından önemli rol oynayan proteinler sporcuların vazgeçilmez besin çeşitleri arasına girmektedir. Amino asit kullanımı kas kütlesinin artmasında oldukça etkili bir rol aldığından düzenli tüketimi oldukça iyi sonuçlar vereceği söylenebilir.Sonuç olarak bir sporcunun mutlak bir şekilde amino asit alması gerekir.Çünkü amino asit olmadan alınan proteinler çokda işe yaramıyacaktır.Nasılki protein tozu olarak dışardan takviye alınabiliyor aynı şekilde amino asitler içinde günümüzde çeşitli markaların takviyeleri bulunmaktadır.Piyasada yaygın olarak kullanılan, sporcular tarafından denenmiş ve sağlık bakanlığından onay almış markaları kullanmakta yarar var.Tabi bunlar da içinde çok farklı markalara ayrılmakta.Piyasada yaygın olan ve sporculardan referans alabildiğiniz markaları tercih etmekte yarar var.Örneğin; gnc vitamin ve myprotein ülkemizde oldukça yaygındır.Bunun gibi yaygın ürünler kullanmalısınız.Unutmayın söz konusu sizin

  Mesajlar: 1

  Sayfalar 1

  Yorum Ekle

  Yorum Yap (Üyeliksiz!)

  Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

  Boş mesajı önizleyemez veya gönderemezsiniz.

  Mesajınızı yazın


  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olan anonimler.com adresimizde T.C.K 20. madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Anonimler.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletisim@anonimler.com üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.